Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.
Zadania instalacji alarmowych
Alarm zainstalowany w domu co prawda nie da 100-procentowej gwarancji udaremnienia przestępczych zamiarów włamywaczy, ale może ich odstraszyć i ostrzec właściciela bądź zaalarmować sąsiadów. Instalacja alarmowa może inicjować sygnał alarmowy tzw. cichy, który będzie kierowany do firmy ochroniarskiej, która przyjedzie w kilka minut na miejsce zdarzenia. System alarmowy współpracujący z systemem monitoringu agencji ochrony pozwala na solidne zabezpieczenie mieszkania przed włamywaczami - na co dzień, a zwłaszcza w okresie, gdy domownicy wyjeżdżają.
Budowa systemu alarmowego
Solidny system alarmowy powinien być zbudowany z centrali alarmowej, czujników ruchu, czujników gazu czy dymu, manipulatora i sygnalizatora. Alarm można zaprogramować w taki sposób, aby zdefiniować strefy chronione w domu i wokół niego. Wejście intruza na teren prywatny szybko zostanie odnotowane przez czujniki alarmowe, które wyślą sygnał o zaistniałym niebezpieczeństwie do centrali.
Problemem w instalowaniu czujników ruchu w domach prywatnych jest obecność domowych pupili - tak we wnętrzu domu, jak i na działce wokół niego.
Jak instalować czujki w domu z psem lub kotem?
W domach jednorodzinnych najczęściej stosowane są czujki na podczerwień i czujki dualne, które pozwalają na skuteczne zabezpieczenie pomieszczeń domowych. Pasywne czujki podczerwieni są detektorami ruchu, wykrywającymi obiekty o temperaturze wyższej niż temperatura otoczenia. Szybko więc są w stanie wykryć intruza w domu. Niemniej, najtańsze tego rodzaju czujki zareagują również na ruch każdego zwierzęcia, zwłaszcza dużego psa.
Nie można ich stosować w domu, w którym trzymamy psy czy koty. Można zapobiec ciągłemu wysyłaniu przez czujki sygnału alarmowego do centrali i wszczynaniu fałszywych alarmów, zamykając na noc zwierzę w pomieszczeniu, w których alarm nie będzie uruchamiany, np. w sypialni właścicieli.
Czy wiesz że...?
Droższe, wyposażone w lepsze czujniki czujki, odróżnią małego czworonoga i człowieka, analizując wielkość i kształt wykrytego obiektu. Dzięki temu nie zainicjują sygnału alarmowego, jeśli w zasięgu ich działania znajdzie się zwierzę o masie nawet 40 kg. Dzięki temu w domu można spokojnie pozostawić dużego psa i włączyć wszędzie alarm. Takim nowoczesnym czujnikiem opornym na ruchy zwierząt będzie np. czujnik Graphite PET.
Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.