Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.
Myjka ciśnieniowa jest wielofunkcyjna – umyjesz nią samochód, rower, elewację domu czy taras. Aby jednak urządzenie to wspomagało codzienne obowiązki, warto porównać dostępne modele pod względem parametrów. Jaką myjkę ciśnieniową kupić?
Jaka myjka do samochodu, a jaka do elewacji?
Aby dobrze wybrać myjkę ciśnieniową, powinieneś zacząć od określenia, do czego będziesz jej używał. Od tego zależy najważniejszy parametr urządzenia – ciśnienie. W ofercie producentów tych urządzeń znajdziesz modele o ciśnieniu roboczym od 50 do 200 barów.
Myjka ciśnieniowa – ile barów powinna mieć?
Jeżeli planujesz używać myjki do czyszczenia roweru czy sporadycznego odświeżania elewacji domu, możesz wybrać urządzenie z najniższym ciśnieniem roboczym. Gdy jednak masz w planach czyszczenie kostki brukowej, tarasu czy mycie samochodu, ciśnienie robocze powinno wynosić co najmniej 130 barów.
Jak myjka ciśnieniowa ułatwia prace porządkowe? Aktualnie dostępne na rynku modele możesz wykorzystać do szybkiego oczyszczenia różnych powierzchni, przedmiotów i pojazdów – producenci proponują:
|
Jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Parametry urządzenia
Ciśnienie robocze w myjce jest jednym z najważniejszych parametrów, gdyż to ono w dużej mierze odpowiada za to, czy i w jakiej ilości będziesz musiał używać środków czyszczących. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze myjki. Jaką myjkę wybrać? Oto 3 kluczowe kwestie, od których powinien zależeć twój wybór:
Wydajność tłoczenia i powierzchniowa
Im większa będzie wydajność tłoczenia wody, tym szybciej uporasz się z umyciem samochodu, roweru czy oczyszczeniem tarasu. Z kolei parametr w postaci wydajności powierzchniowej stanowi wskazówkę, jak dużą powierzchnię będziesz mógł za pomocą wybranej myjki ciśnieniowej oczyścić w godzinę.
Waga myjki ciśnieniowej
Obudowy myjek ciśnieniowych wykonuje się z różnych materiałów, np. tworzywa sztucznego czy mosiądzu. Jeżeli nie chcesz narzekać na brak komfortu podczas korzystania z urządzenia, zwróć uwagę na jego wagę. Im mniej myjka ciśnieniowa będzie ważyć, tym lepiej dla użytkownika. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy urządzenie zamierzasz zabierać ze sobą w teren, bo np. uprawiasz kolarstwo przełajowe.
Osprzęt dołączony do myjki ciśnieniowej
Myjka ciśnieniowa do domu powinna być wyposażona w różne dysze i pojemnik na detergenty. Z reguły kupując takie urządzenie, otrzymasz też podstawowy osprzęt. Jeżeli jednak zamierzasz wykorzystywać myjkę do czyszczenia różnych powierzchni, to jeszcze przed zakupem wybranego modelu upewnij się, że będziesz mógł dokupić potrzebne końcówki i akcesoria.
Dobra myjka ciśnieniowa – spalinowa czy elektryczna?
Modele myjek ciśnieniowych dostępne na rynku można podzielić biorąc pod uwagę źródło energii. W ten sposób wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń – myjki spalinowe i elektryczne. Które sprawdzają się lepiej?
Myjki spalinowe są wygodne, ale ich używanie nie jest ekologiczne – eksploatacja tych modeli wiąże się z emisją spalin. Jeżeli planujesz używać myjki w terenie (np. do czyszczenia roweru z błota), rozważ zakup urządzenia wyposażonego w baterię.
Potrzebujesz myjki, którą umyjesz meble ogrodowe, doprowadzisz do porządku taras i od czasu do czasu umyjesz elewację domu? Mając dostęp do źródła energii elektrycznej, powinieneś przemyśleć zakup myjki ciśnieniowej elektrycznej.
Jaka myjka ciśnieniowa do domu? Przegląd ofert
Interesuje ciędobra myjka ciśnieniowa, ale masz ograniczony budżet? Wybraliśmy kilka urządzeń w różnych przedziałach cenowych. Zobacz, na które modele myjek ciśnieniowych warto zwrócić uwagę.
Myjka ciśnieniowa do 600 zł
W tym przedziale cenowym znajdziesz spory wybór myjek ciśnieniowych. Wszystkie te urządzenia przeznaczone są do użytku domowego. Przykładem może być myjka ciśnieniowa Bosch EasyAquatak 110 – w niektórych sklepach kupisz ją za połowę wskazanej ceny.
Czym wyróżnia się Bosch EasyAquatak 110? To urządzenie zasilane elektrycznie o maksymalnym ciśnieniu 110 bar i maksymalnej wydajności 330 l/h. Wraz z urządzeniem otrzymasz m.in. regulowaną dyszę Fan Jet, wysokociśnieniową pianownicę i wąż wysokociśnieniowy o długości 3 m.
Myjka ciśnieniowa do 1000 zł
Dysponując kwotą do 1000 zł, możesz kupić myjkę ciśnieniową, za pomocą której zarówno szybko wyczyścisz meble ogrodowe, jak i umyjesz nawierzchnię podwórka. Przykładem takiego urządzenia może być myjka ciśnieniowa Karcher K4 Compact. Ten model został zaprojektowany tak, aby służył użytkownikowi jak najdłużej – został wyposażony w silnik chłodzony wodą.
Ciśnienie robocze na poziomie 130 bar wraz z różnymi dyszami i wężem ciśnieniowym zapewnia efektywną pracę. Dodatkowo producent zadbał o wygodę użytkownika – myjka posiada uchwyt teleskopowy.
Myjka ciśnieniowa do 2000 zł
Za 2000 zł możesz kupić już profesjonalną myjkę ciśnieniową. Do grupy tych urządzeń należy myjka ciśnieniowa Dewalt DXPW 002E. Wyróżnia ją mosiężna pompa, filtr chroniący przed zanieczyszczeniami oraz maksymalne ciśnienie robocze na poziomie 200 bar.
Wraz z urządzeniem otrzymasz także akcesoria. Producent w zestawie podstawowym przewidział pistolet wysokociśnieniowy, lancę płaską, lancę rotacyjną, wąż wysokiego ciśnienia oraz zewnętrzny filtr wody.
Myjka ciśnieniowa jest urządzeniem przydatnym zarówno w domowym garażu, na działce, jak i w warsztacie. Jeżeli chcesz być zadowolony ze sprzętu, powinieneś wiedzieć, że na zakupie tego urządzenia nie warto oszczędzać. Choć najtańsze modele nie będą dużym obciążeniem dla portfela, może się okazać, że nie posłużą ci długo.
Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.