Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!
Bliskość południowego sąsiada może uśpić naszą czujność, a tymczasem wypadek czy choroba może zdarzyć się wszędzie. Wówczas będziemy zmuszeni do skorzystania z pomocy medycznej. Czechy to malownicze państwo, nie brakuje tam miejsc, które warto odwiedzić. Nie zapominajmy też o kurortach górskich, z wyciągami i trasami narciarskimi. Narty to bardzo kontuzjogenny sport. Jak należy przygotować się do wyjazdu na urlop do Czech? Czy warto nabyć ubezpieczenie turystyczne?
Określ ryzyko
Nie wolno rezygnować z wykupienia polisy turystycznej, ale jej zakres ochrony powinien zależeć od tego, w jakim celu wyjeżdżamy. Jeśli stawiamy na góry, ryzyko wypadku się zwiększa. Wówczas powinniśmy ubezpieczyć również ewentualne koszty ratownictwa i poszukiwania górskiego. Jeżeli mamy zamiar uprawiać sporty zimowe i zjeżdżać na nartach czy desce snowboardowej, powinniśmy się ubezpieczyć na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków. W tym przypadku standardowe polisy mogą okazać się niewystarczające. Lepiej rozszerzyć ochronę o koszty leczenia, wspomniane ratownictwo, a także transport medyczny.
KL, NNW i OC
Ubezpieczenie kosztów leczenia pozwala na pokrycie kosztów wizyt lekarskich, leczenia ambulatoryjnego, konsultacji medycznych, a także niezbędnych lekarstw, środków opatrunkowych, zabiegów i badań oraz pobytu w szpitalu, leczenia stomatologicznego i ewentualnej operacji. Nie wolno również zapominać o ubezpieczeniu OC oraz assistance, tak pomocnych w nagłych przypadkach. Należy pamiętać, że w Czechach ratownictwo górskie oraz transport śmigłowcem są płatne, dlatego należy wybierać polisy z jak największymi limitami. Są to bardzo drogie usługi, ale nie wolno na tych polisach oszczędzać. Jeżeli ktoś ma zamiar w Czechach uprawiać sporty ekstremalne, powinien zastanowić się nad wykupieniem rozszerzonego pakietu ubezpieczeń wypadkowych.
O czym jeszcze pamiętać?
Osoby planujące wyjazd do Czech powinny wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach: między innymi o tym, jak poruszać się po czeskich drogach. Druga sprawa to woda. W większości miejsc nadaje się ona do picia. Nie należy zapominać o pieniądzach. W Czechach jest dużo bankomatów i kantorów, gdzie można wymienić złotówki, ale niestety po niezbyt korzystnym dla Polaków kursie. Najlepiej wymienić pieniądze na granicy. W jakim języku najlepiej porozumiewać się w Czechach? Wielu młodych Czechów zna już język angielski, ale dobrze też znać kilka zwrotów po czesku. Powinno się również znać numery telefonów alarmowych.
Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!