Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.
Niestety, umowy ubezpieczeniowe, których zwykle nie czytamy, są często tak skonstruowane, aby to na klientach firm ubezpieczeniowych spoczywał największy ciężar finansowy. Gdy po czasie stwierdzimy, że zawarta polisa jednak nam nie odpowiada lub już jej nie potrzebujemy, zawsze możemy rozwiązać umowę. Nie zawsze jest to jednak opłacalne - zwłaszcza w przypadku ubezpieczeń o charakterze inwestycyjnym.
Pozew zbiorowy
Klienci od dawna sygnalizowali niezadowolenie ze współpracy z firmą Aegon. Sprawa dotyczyła opłat likwidacyjnych za wycofanie się z produktów z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym przed terminem określonym w umowie. Dość powiedzieć, że osoby, które zdecydowały się na rezygnację z funduszy w pierwszych latach trwania umów, płaciły tak wysokie opłaty likwidacyjne, że czasem pochłaniały większość środków zgromadzonych na koncie. Część klientów zdecydowała się złożyć w sądzie pozew zbiorowy przeciwko Aegon.
Zmiany w procedurze rezygnacji z polis inwestycyjnych
Pod wpływem nacisku ze strony klientów firma zdecydowała się na odejście od wysokich opłat likwidacyjnych w umowach ubezpieczeniowych z UFK. Obecnie, aby zrezygnować z polisy, należy złożyć:
- wypełniony formularza zlecenia wypłaty środków,
- kserokopię dowodu osobistego,
a następnie wysłać dokumenty na adres korespondencyjny ubezpieczyciela:
Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
Centrum Operacyjne
ul. Katowicka 47
41-500 Chorzów
W przypadku pytań dotyczących własnej umowy można skorzystać z infolinii bądź kontaktu mailowego:
- Infolinia: 801 300 900 lub +48 22 592 10 00 (dla telefonów z zagranicy), czynna pn-pt w godz. 8:00 - 20:00.
- fax. 22 451 19 99
- e-mail: kontakt@aegon.pl
Pamiętajmy, że jeśli inwestycja przyniosła zysk, zostanie on pomniejszony o podatek Belki.
Skąd takie wysokie opłaty?
Aegon, stosując tak wysokie opłaty likwidacyjne, niewłaściwie skonstruował parametry tego produktu, przede wszystkim cały koszt dystrybucji polis przerzucił na nie do końca świadomych klientów, którzy przecież powinni zapoznać się z tym, co podpisują. Oto skutki nieczytania umów oraz OWU! Nie zwalnia jednak to firm ubezpieczeniowych z odpowiedzialności za zastawianie tego typu pułapek.
Tylko polisy ze składką regularną
Warto podkreślić, że Aegon rezygnuje z wysokich opłat likwidacyjnych tylko w przypadku produktów ze składką regularną. Nadal wyższe prowizje zapłacą ci, którzy korzystają z produktów o innej konstrukcji niż wspomniane. Będzie tak również w przypadku ubezpieczeń, których OWU nie precyzują wysokości opłat likwidacyjnych. Jedno jest pewne, instytucji proponujących opłaty likwidacyjne w przypadku polis inwestycyjnych jest wiele. Czy zrezygnują z nich za przykładem Aegon?
Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.