Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.
Krok 1. Porównanie ofert ubezpieczeniowych
Na rynku ubezpieczeniowym w Polsce większość firm posiada w swojej ofercie ubezpieczenie mienia - domu lub mieszkania. Są to ubezpieczenia obejmujące swoim zakresem:
- podstawowe ubezpieczenie majątkowe domu lub mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych,
- ubezpieczenie dodatkowe na wypadek włamania i kradzieży,
- ubezpieczenie przed dewastacją mieszkania i działalnością wandali,
- ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dla domowników,
- ubezpieczenie NNW domu lub mieszkania.
Koszty ubezpieczeń domu lub mieszkania mogą różnić się względem siebie nawet o kilkaset złotych przy rocznej składce. Warto porównywać więc oferty ubezpieczeniowe i wybrać najlepszą - z najkorzystniejszą dla klienta ceną i jednocześnie odpowiadającym mu zakresie ubezpieczenia domu lub mieszkania. Pomocą w wyborze najatrakcyjniejszej oferty służą oczywiście eksperci ubezpieczeniowi compero.pl!
Krok 2. Ustalenie sumy ubezpieczenia
Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia domu lub mieszkania, klient musi ustalić z firmą ubezpieczeniową sumę, na jaką zawarta będzie polisa. Aby obniżyć wysokość składki ubezpieczeniowej, należy ubezpieczyć mienie od kradzieży na tzw. pierwsze ryzyko. Polega to na wycenie najbardziej wartościowych przedmiotów, których kradzież przez włamywacza jest najbardziej prawdopodobna.
Krok 3. Wkład własny klienta
Składka na ubezpieczenie domu lub mieszkania może być opłacana w niższej wysokości, jeśli klient ustali w umowie ubezpieczeniowej wyższy procent lub sumę wkładu własnego. Należy mieć wówczas świadomość, że jeśli wystąpi szkoda ubezpieczeniowa, właściciel domu lub mieszkania będzie zobowiązany do pokrycia zadeklarowanego odsetka kosztów jej likwidacji, a ubezpieczyciel obniży odszkodowanie, wraz z kwotą składki. Wkład własny powinien być ustalony w sposób racjonalny, zgodnie z możliwościami finansowymi klienta. Jeśli np. szkoda polegająca na zalaniu mieszkania wodą opadową zostanie wyceniona na 1000 zł, a klient ustalił 20-procentowy wkład własny, firma ubezpieczeniowa wypłaci tylko 800 zł odszkodowania.
Krok 4. Pakiet ubezpieczeniowy
Podpisanie kilku różnych umów ubezpieczeniowych w jednym towarzystwie pozwala na obniżenie jednostkowych kosztów ponoszonych z tytułu ubezpieczenia domu lub mieszkania. Firmy ubezpieczeniowe premiują w ten sposób lojalnych klientów.
Krok 5. Dodatkowe zabezpieczenia
Wykupując ubezpieczenie od kradzieży i włamania, klient pytany jest o zastosowane w nieruchomości antywłamaniowe zabezpieczenia. Im więcej ich posiada, tym niższą składkę na polisę domu lub mieszkania zapłaci. Wśród akceptowanych i branych pod uwagę zabezpieczeń domu lub mieszkania wymienia się:
- systemy alarmowe,
- całodobowy dozór firmy ochroniarskiej,
- drzwi antywłamaniowe,
- blokady antywyważeniowe,
- okna antywłamaniowe,
- rolety przeciwwłamaniowe i kraty w oknach,
- czujniki ruchu, czujniki dymu i inne.
Czy wiesz że...?
Instalacja drzwi antywłamaniowych z certyfikatem pozwoli na obniżenie składki na ubezpieczenie domu lub mieszkania nawet o 15 proc. System alarmowy w domu obniża składkę o około 20 proc., a na 30-procentową zniżkę możemy liczyć, jeśli nasz dom lub mieszkanie znajduje się pod stałym nadzorem firmy ochroniarskiej.
Krok 6. Węższy zakres ubezpieczenia
Jeśli ubezpieczymy dom lub mieszkanie tylko w podstawowym zakresie, tj. od ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczyciel będzie ponosił ograniczoną odpowiedzialność za szkody powstałe w mieszkaniu czy domu osoby ubezpieczeniowej. Przez to składka na ubezpieczenie będzie niższa.
Krok 7. Bezszkodowość
Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego OC samochodu, w odniesieniu do ubezpieczeń mienia znaczenie ma również bezszkodowość. Polisa ubezpieczeniowa domu lub mieszkania będzie tańsza, jeśli w przeszłości mieszkanie nie było zalewane, nie zdarzył się pożar lub powódź, albo nie było okradane.
Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.