Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.
Rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwa rolne, zapewne wiedzą, że obowiązkowo muszą wykupić ubezpieczenie OC z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego. Zobowiązani są również do ubezpieczenia wszystkich budynków, które wchodzą w skład ich gospodarstw rolnych. Ale to nie wszystko: jeżeli posiadają ciągnik rolniczy lub kilka takich pojazdów, muszą wykupić dodatkowe polisy OC.
Obowiązkowe OC dla wszystkich ciągników rolniczych
Każdy, kto posiada zarejestrowany pojazd mechaniczny, musi wykupić dla niego obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ciągnik rolniczy nie jest żadnym wyjątkiem: rolnicy mają obowiązek wykupić dla swoich traktorów polisy OC.
Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest jedynym na rynku ubezpieczeniem, przy wyborze którego właściciel może kierować się tylko ceną ubezpieczenia. Polisę OC dla ciągnika rolniczego rolnik wykupuje na 12 miesięcy. Później może zmienić ubezpieczyciela lub ją przedłużyć na określonych w umowie warunkach. Najlepiej wcześniej porównać oferty oraz stawki firm ubezpieczeniowych i wybrać jak najtańszą ofertę.
Sumy gwarancyjne
Jeżeli chodzi o ciągniki rolnicze, sumy gwarancyjne w OC wynoszą 5 mln euro za szkody na osobach oraz 1 mln euro za szkody w mieniu. Sumy gwarancyjne odnoszą się do jednego zdarzenia, bez względu na to, ile osób zostaje poszkodowanych.
Najlepsze oferty
Ofert ubezpieczeń OC ciągników rolniczych na rynku ubezpieczeniowym nie brakuje. Warto sprawdzić propozycje takich firm ubezpieczeniowych, jak HDI czy PZU. HDI ma w swojej ofercie na przykład ubezpieczenia rolników OC, ciągników rolniczych, ubezpieczenia budynków gospodarczych czy agrocasco dla maszyn rolniczych. Z kolei PZU – poza podstawowymi ubezpieczeniami budynków gospodarczych oraz pojazdów rolniczych – oferuje nieobowiązkowe ubezpieczenia upraw rolnych oraz zwierząt gospodarczych.
Koszt ubezpieczenia OC ciągników rolniczych
Koszt obowiązkowego OC ciągników rolniczych nie jest zbyt wygórowany. Najczęściej mieści się w granicach 100–300 zł. To mniej niż w przypadku aut osobowych. Oczywiście, cena tego ubezpieczenia uzależniona jest przede wszystkim od zniżek stosowanych przez firmy ubezpieczeniowe, a także od innych elementów branych pod uwagę przez poszczególnych ubezpieczycieli. Cena zależeć więc będzie od wieku pojazdu, pojemności silnika, modelu, przebiegu kilometrów itd. Najtaniej zapłacimy za pojazdy z grupy pierwszej, najdrożej – z grupy czwartej. W tym ostatnim przypadku cena polisy OC ciągnika rolniczego może wynieść nawet ok. 1800–2000 zł.
Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.